Alternatywne inwestowanie (sztuka, domeny)

Obok tradycyjnych form lokowania kapitału, na przykład w papierach wartościowych, coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach staje się tzw. alternatywne inwestowanie. To nietypowe formy inwestycji, różniące się od sposobów inwestowania znanych do tej pory, takich jak np. inwestowanie w fundusze czy inwestowanie w nieruchomości. Bardzo modne jest obecnie inwestowanie w dzieła sztuki. Wobec tej formy pomnażania majątku stosowana jest także angielska nazwa „art investing”. Na czym opiera się przede wszystkim taka forma inwestowania? Głównie chodzi o kupowanie obrazów i rzeźb. One, podobnie jak ma to miejsce w przypadku akcji czy papierów wartościowych, mają określoną cenę na rynku dzieł sztuki, która ulega zmianom. Lokowanie pieniędzy w ten sposób jest dość bezpieczne. Kto przede wszystkim decyduje się na taką formę inwestowania? Głównie są to kolekcjonerzy prywatni czy osoby bezpośrednio powiązane ze sztuką.

Warto wspomnieć także o innej formie inwestowania (pokrewnej do „art investing”). To numizmatyka opierająca się na nabywaniu oraz sprzedawaniu monet kolekcjonerskich. Do alternatywnych form inwestowania na pewno należy także inwestycje w złoto.

Z pewnością nie można zapomnieć także o nowej, ale już znanej dzisiaj metodzie na lokowanie środków. To kupowanie domen internetowych. Przed wyjaśnieniem tej formy inwestowania, warto wspomnieć czym jest w ogóle domena. To nic innego jak nazwa lub adres witryny www. Bardzo ważne jest to, by domena przyciągała uwagę i była łatwa do zapamiętania. To ma bowiem bardzo duży wpływ na atrakcyjność danej strony www. Sprzedawaniem domeny internetowej zajmuje się tzw. broker domen. Podstawowym jego zadaniem jest to, by wyszukiwać albo tworzyć interesujące adresy www. Dzisiaj to niezwykle popularna forma zarabiania w internecie. I na pewno długo jeszcze będzie cieszyła się zainteresowaniem, ponieważ stron internetowych ciągle przybywa.